Dogecoin Katili Shibacoin (SHIB)

shib kirpto para, bitcoin, ethereum

Shiba inu (SHIB), küresel kripto para borsalarında listelenmeye başlayan deneysel bir kripto para birimi projesidir. SHIB sosyal medyada popülerlik kazandı ve bir deney haline geldi, ardından binlerce kişi katıldı. Shiba Inu; Shiba Inu köpeğinden gelmektedir. SHIBA INU, DOGE’a yakın düz bir çizgi üzerine yerleştirilir ve DOGECOIN KILLER “doge katili” unvanını hak ettiğini düşünerek görseller kullanır. Bu nedir ve nasıl ortaya çıktı? Projenin temeli bilinmeyen ve “Tamam” diyen Ryoshi adlı bir adam tarafından atıldı. Ryoshi, geçen yıl Osaka’da düzenlenen bir etkinlikte bir arkadaşıyla kripto para birimini tartıştı, vizyonunu onunla paylaştı ve ondan bunu gerçekleştirmesine yardım etmesini istedi.

Her ikisi de $ SHIB için akıllı bir sözleşme hazırlamak için Ethereum’da ERC-20 standardını kullanıyor. Satış işlemi için gerekli olan sözleşmede toplam arzın% 50’si kilitlenmiş olsa da diğer yarısı Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’e gönderiliyor.

Shiba inu neden ortaya çıktı ne amaçlıyor

Neden oluyor ve ne yapmak istiyor? SHIBA INU ilk olarak “merkezi olmayan ve kendiliğinden bir topluluk kurma deneyi” olarak ortaya çıktı. Projenin arkasında ücretli geliştiriciler, pazarlama, tasarım gibi ekip üyeleri var. Takım yok. Kurulum aşamasında herhangi bir kurumsal yatırım alınmadı. Bunun amacının merkeziyetsiz ilkesinin uygulanabilirliğini test etmek olduğu söylenebilir. Liangshi, “Hiçbir şeyle ilgisi olmayan bir kişi için mümkün olup olmadığını görmek istiyorum.” Dedi. Ne cebinden para harcadı ne de SHIB’yi kurarken SHIB tedarikinin bir kısmını kendine aldı. Ryoshi SHIB’yi satın aldığında, herkes gibi “piyasadan satın alır”. Kurucunun adı, SHIBA INU’nun pazarlaması, borsada listelenmesi vb. Dahil olmak üzere hiç kimseye bağış yapılmadığından. Giderleri için ayrılmış SHIB fonu yoktur. SHIB’nin organik büyüme yolunu izlemesinin nedeni budur.

SHIBA’nın büyüme planı, topluluğun önerileri ve isteklerine göre aktif olarak formüle edilir. Ryoshi’nin ilk önerisi, kalan tokenları yakmaya başlamaktır. Deney ilk aşamalarda başarılı oldu ve zamanla gelişmeye başladı ve ShibaSwap adında merkezi olmayan bir değişim duyuruldu. ShibaSwap’te; bundan sonra SHIB, LEASH ve BONE tokenleri öne çıkacak. SHIB, 29 Nisan’da WOOF Paper adlı bir belge yayınladı ve bunların çoğu bizim her zamanki teknik incelemelerimiz veya prospektüslerimizdir. Bu belgede, orijinalliğini korumak için aşağıdaki cümleleri içeren “HAVName” olarak tercüme edilebilir:

“Shiba Inu Token ve Shib Ordusu, basit bir deney olmanın ötesine geçmiştir. ShibaSwap’in çıkmasıyla birlikte, kendi DEX’i olan merkeziyetsiz bir ekosistem haline geldik.”

Ryoshi’nin 2020 yılında yazdığı medium yazısında da;

“SHIB ile ilgilendiğiniz için teşekkür ederiz. Merkezi olmayan spontane topluluk oluşturma konusunda bir deneyiz. Ekip ve yönetici burada gönüllüdür ve tokenler herkes gibi satın almak zorunda kalmıştır, bu nedenle kimseye veya herhangi bir şeye ödenecek token veya fon yoktur. Projeye yardımcı olmak istiyorsanız, çabalarınızı en değerli hale getirmenin bir yolunu bulmak için kesinlikle bizimle çalışabilir ve bizimle çalışabilirsiniz. Kolektif merkeziyetsizliğin gücüyle, merkezi bir ekibin yaratabileceğinden daha güçlü bir şey inşa edebileceğimize inanıyoruz. Tüm SHIBA’ya Selam !

Daha çok yol olacağa benziyor.