Kripto Para Analizi- Top 10

top10kripto kirpto para, bitcoin, ethereum

En iyi 10 kripto para birimi analiz makalesi, size kripto para birimi piyasasının en kapsamlı haliyle sunmayı amaçlamaktadır. En iyi 10 kripto para birimi fiyat haberleri ve değişiklikleri, profesyonel traderlar ve yatırımcılar tarafından araştırılır ve size kendi yatırımlarını için pusula olmayı amaçlarız. CoinPusula’nın Top 10 kripto para birimi analizi, kripto para birimi piyasasını ve gelişimini takip etmenin en verimli ve hızlı yoludur. Bizi takip etmeye devam edin.

BTC

Bitcoin kaç dolar olacak sorusunu soranlar için yazımızı dikkatli okumanızı tavsiye ederiz.

Bitcoin, düşüş trendi çizgisinin yakınında sert bir dirençle karşı karşıya ancak olumlu bir işaret, boğaların fiyatın 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (55,800 $) altında kalmasına izin vermediğidir. Bu, traderların her küçük düşüşte alım yaptıklarını gösteriyor. Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin ve 58.966,53 dolarlık direncin üzerine çıkarırsa, BTC / USDT çifti ivme kazanabilir ve tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) 64,849,27 dolara meydan okuyabilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını gösterecektir.

Aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, parite 52.323,21 $ ‘a düşebilir. Bu desteğin sıçraması, paritenin birkaç gün için 52.323,21 dolar ile 58.966,53 dolar arasında konsolide olabileceği anlamına gelecektir.

Orta noktanın hemen üzerindeki düz hareketli ortalamalar ve bağıl güç indeksi (RSI), kısa vadede menzile bağlı bir eylemin olasılığını gösterir. Ayılar fiyatı 52.323,21 doların altına düşürürse daha derin bir düzeltme olasılığı artacaktır.

ETH

Etherium (ETH) güçlü bir yükseliş trendinde kalıyor. 4 Mayıs’taki düzeltme kısa sürdü, çünkü boğalar fiyatı 5 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine itti ve bunu 6 Mayıs’ta başka bir yukarı hareketle takip etti. Bu, momentumun güçlü kaldığını ve traderların hep küçük daldığını gösteriyor.

Alıcılar fiyatı 3.607.14 $ ‘ın üzerine çıkarırsa, ETH / USDT çifti bir sonraki hedefe doğru 4.528.97 $’ dan yukarı doğru yürüyüşüne (mini ralli) devam edebilir.

Ancak, son yükselişin ardından, fiyat 50 günlük basit hareketli ortalamanın (2.289 $) çok üzerinde işlem görüyor ve bu da paritenin kısa vadede aşırı genişlediğini gösteriyor. 3.165,30 dolarlık desteğin altındaki bir kırılma, 20 günlük EMA’da (2.886 dolar) bir düzeltmenin ilk işareti olacak.

Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, hissiyatın yükselmeye devam ettiğini ve tüccarların rallinin devam edeceğini tahmin ettiklerinden düşüşte alım yaptığını gösterecek. Tersine, 20 günlük EMA’nın altındaki bir kırılma, tükenmeyi gösterecek ve 50 günlük EMA’da bir düşüşle sonuçlanacaktır.

BNB

Binance Coin (BNB) yükseliş trendinde kalıyor ancak RSI’daki negatif sapma, momentumun zayıfladığına işaret ediyor. 5 Mayıs’taki toparlanma 656 dolardan düşerek daha yüksek seviyelerin traderların satışları çektiğini gösteriyor. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (579 $) altında tutarsa, kısa vadeli traderlar çıkışa koşabilir. Bu, satışı yoğunlaştırabilir ve fiyatı 50 günlük EMA’ya (451 $) çekebilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat 20 günlük EMA’dan geri dönerse, boğalar yükseliş trendini sürdürmeye çalışacak. 680 doların üzerinde bir kırılma, rallinin yolunu 808,57 dolara kadar götürebilir.

DOGE

Dogecoin (DOGE) güçlü bir yükseliş trendinde. Ayılar, fiyatı 0.49 $ ‘da %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesine bile çekemedi, bu da boğaların satın almak için daha derin bir düzeltme beklemediğini gösteriyor. Alıcılar, fiyatı 0,69 $ genel direncinin üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürmeye çalışıyor. Başarılı olurlarsa, DOGE / USDT çifti hedef hedefe doğru yolculuğuna 1,05 $ ‘dan başlayabilir.

Aksine, fiyat genel dirençten düşerse, tüccarların rallilerde pozisyonlarını kapattığını gösterecektir. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,39 $) altına düşürürse yükseliş ivmesi zayıflayabilir.

XRP

Ripple (XRP) , 6 Mayıs ve 7 Mayıs’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı, ancak iğneler, traderların daha yüksek seviyelerde kar realizasyonu yaptığını gösteriyor. Ayılar şu anda fiyatı düşüş trendi çizgisinin altına çekmeye çalışıyor.

Başarılı olurlarsa, XRP / USDT çifti 20 günlük EMA’ya (1.43 $) düşebilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve pozitif bölgedeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bu desteğin güçlü bir şekilde toparlanması, beklentilerin olumlu kaldığını gösterecektir. Alıcılar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarır ve sürdürürse parite 1,96 dolara yükselebilir. Bu seviyedeki bir kırılma, yükseliş trendinin bir sonraki ayağını başlatabilir.

Bu varsayımın aksine, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın altına düşerse, arzın talebi aştığını gösterecektir. Bu, fiyatı 50 günlük EMA’ya (1.09 $) çekebilir.

ADA

Cardano (ADA), 6 Mayıs’taki 1,48 dolarlık direncin üzerine çıktı ve bu da yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret etti. Ayılar bugün fiyatı aşağı çekmeye çalıştı, ancak şamdan üzerindeki uzun kuyruk, kırılma seviyesinin yakınında 1.48 $ ‘da güçlü bir alım olduğunu gösteriyor. 20 günlük EMA (1.36 $) yükselmeye başladı ve RSI aşırı alım bölgesinde, en az direnç yolunun yukarı yönde olduğunu gösteriyor. Yukarı taraftaki ilk hedef 2 $ ‘dır ve bu seviye aşılırsa, yükseliş trendi 2.25 $’ a ulaşabilir.

Bu yükseliş görünümü, ADA / USDT çifti mevcut seviyeden düşerse ve 1,48 $ ‘ın altına düşerse geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, agresif boğaları tuzağa düşürebilir ve hareketli ortalamaların düşmesine neden olabilir.

DOT

Polkadot (DOT), 6 Mayıs’ta ayıların yukarı hareketi durdurmaya çalıştığı 42,28 $ genel direncine ulaştı. Altcoin, bugün boğalar ve ayılar arasında kararsızlığa işaret eden bir gün içi mum kalıbı oluşturdu.

Piyasa duyarlılığı, işlem hacmi, son fiyat hareketleri ve sosyal medya etkinliği dahil olmak üzere veri noktalarının bir kombinasyonundan elde edilen tarihi ve güncel piyasa koşullarının algoritmik bir karşılaştırmasıdır. 42.28 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların ayıların direncini aştığını gösterecek. Bu, DOT / USDT çiftini tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48,36 dolara itebilir. Bu direncin kırılması, yükselişin bir sonraki ayağının başlangıcını gösterecektir.

Bu varsayımın aksine, fiyat tekrar 42.28 $ ‘dan düşerse, parite hareketli ortalamalara düşebilir. Bu destekten güçlü bir sıçrama, talebin daha düşük seviyelerde olduğunu gösterecek ve boğalar pariteyi 48.36 $ ‘a çıkarmak için bir girişim daha yapacak.

20 günlük EMA (37 $) yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede, bu da alıcılara küçük bir avantaja işaret ediyor. Bu yükseliş görünümü, ayılar pariteyi 34,36 doların altına düşürürse geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket 26.50 $ ‘a düşebilir.

BCH

5 ve 6 Mayıs’taki güçlü dalgalanmanın ardından, Bitcoin Cash (BCH) şu anda kar realizasyonuna tanık oluyor. Olumsuz taraftaki ilk destek 1.263.10 $ ‘da %38,2 Fibonacci düzelme seviyesidir.

BCH / USDT çifti bu seviyeye geri dönerse, hissiyatın pozitif kaldığını ve traderlerin daha düşük seviyelerde biriktiğini gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 1.600,89 $ ‘ın üzerine çıkararak yükseliş trendini sürdürmeye çalışacaklar. Başarılı olurlarsa, parite 2.147,36 dolara yükselebilir.

Parite 1.213.51 $ ‘lık kırılma seviyesinin altında kalırsa, bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Bu, satın alma işleminin devam etme olasılığının yüksek olduğu 20 günlük EMA’ya (1.030 $) düşüşle sonuçlanabilir.

LTC

Litecoin (LTC), son iki gündür yükselen genişleyen kama modelinin direnç çizgisine yakın satışlarla karşı karşıya. Ayılar 6 Mayıs’ta bir düzeltme başlatmaya çalışsa da iğne, düşük seviyelerde güçlü alımlar gösteriyor. Alıcılar fiyatı takozun üstüne çıkarabilir ve sürdürebilirse, LTC / USDT çifti muhtemelen 400 $ ve ardından 463.31 $ ‘a kadar yarışacak. Ancak, son birkaç gündeki ralli RSI’yi 74’ün üzerine çıkardı ve bu da küçük bir düzeltme veya konsolidasyon olasılığını gösteriyor.

İlk zayıflık işareti bir kırılma olacak ve 318,87 doların altına kapanacak. Bu, fiyatı 20 günlük EMA’ya (286 $) çekebilir. Bu destek de kırılırsa, düşüş kamanın destek hattına kadar uzayabilir.

UNI

Uniswap (UNI) 5 Mayıs’ta 44.90 $ ‘dan geri döndü ve bu da daha yüksek seviyelerde kar realizasyonu yapılmasına sebep oldu. Ayılar bu fırsatı değerlendirmeye ve fiyatı bugün 20 günlük EMA’nın (38,68 $) altına düşürmeye çalıştı.

Bununla birlikte, günün iğne, 20 günlük EMA’da güçlü bir satın alma olduğunu gösterir. Bu, beklentinin pozitif kaldığını ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 45 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, düzeltmenin bittiğini ve paritenin 51.50 $ ‘dan kanalın direnç çizgisine tırmanmaya hazır olduğunu işaret edecek.

Tersine, fiyat tekrar 45 $ ‘dan düşerse, UNI / USDT çifti birkaç gün için dar bir aralıkta konsolide olabilir. 20 günlük EMA’nın altında bir kırılma ve kapanma, zayıflığın ilk işareti olacak ve bu, kanalın destek hattında bir düşüşe neden olabilir