Paribu Güvenilir mi?

paribu 1 kirpto para, bitcoin, ethereum

Paribu kripto para borsası güvenilir mi? 2015 yılında ön hazırlıkları başlayan Paribu kullanım kolaylığı ve güvenlik avantajları sağlandıktan sonra 2017 yılında kullanıma açılmıştır.1 milyondan fazla kullanıcı olan ve $1.462.316.737 toplam fonu olan Paribu kullanıcıları Paribu’yu en çok ara yüzü kolaylığından dolayı severek kullanıyor. Bu kadar sevilmesinin yanında piyasanın ani ve büyük hacim kazandığı zamanlarda server hatası meydana geliyor. Bu hatalar kısa sürede çözülüyor olsa da kullanıcıları tedirgin ediyor. Paribu kullanıcılarının tedirginliği akıllara Paribu güvenilir mi sorusunu getiriyor.

paribu og kirpto para, bitcoin, ethereum

Paribu Güvenilir Mi?

Paribu güvenilir mi sorusuna teknoloji ve yasal güvenilirliği bilgilerini vermeden önce, Paribu’nun başarılarından kısaca bahsetmek gerekir.

  • BTC hacminde Coinmarketcap World sıralamasında 16. Sırada yer aldı.
  • Bazı kripto paralarda hacimce dünya da birinci oldu. (waves, hot, chz)
  • Android ve ios uygulamaları kullanıcı deneyimi açısından en yüksek puanı aldı. Arayüz kolaylığında dünya da ilk sıralarda yer aldı.

Paribu birçok yerli kullanıcının ilk durağı olarak karşımıza çıkar. Özellikle 2021 başından itibaren kripto para piyasasının popülerliğinin arttığı dönemde, kullanıcı ara yüz kolaylığı ve güvenlik açısından bıraktığı izlenimden dolayı birçok yerli yatırımcı Paribu kripto para borsasını tercih ediyor.

Paribu güvenilir mi? Bu soruya direkt güvenilir ya da değil diye yanıt vermek herhangi bir taraf için doğru olmaz ancak alınan güvenlik önlemlerinden ve Paribu yetkililerinin güvenliğe verdiği önemden bahsedersek sizler için yorum yapma fırsatı daha kolay olur.

Paribu kullanıcı güvenliğini sağlamak amacıyla üyelik işlemlerinden sonra doğrulama sürecini de hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştiriyor. Selfy doğrulama ve T.C. kimlik bilgileri uyumluluğu gibi gerekli taramaları (SCAN) yaptıktan sonra Paribu kullanıcı hesabını doğruluyor. Know Your Customer (KYC) politikasını da uygulayan Paribu kripto para borsası, kara para aklama ve kötü amaçlı kullanımlara karşıda önlemlerini aldı.

2021 yılı başlarından itibaren teknoloji yatırımlarını hızla ilerleten ve geliştiren yerli kripto para borsası Paribu güvenilir mi diye merak edenler kurumun yasal yükümlülüklerini de incelemeliler.

Kripto para borsası Paribu KVKK gereği kullanıcılarının bilgilerini yerli serverlarda şifrelenmiş bir şekilde muhafaza ediyorlar. Bu güvenilirlik için artı puan olarak değerlendirilebilir. Bunun yanında kullanıcıların işlem geçmişleri de yine şifreli bir şekilde yurt içi serverlarda saklanmaktadır.

Paribu Giriş

Paribu kullanıcıları kripto para borsası Paribu’nun ara yüzünü oldukça kolay ve hızlı buluyor. Bunun gibi Paribu’ya giriş de oldukça kolay ve hızlı bir şekilde ilerliyor. İnternet sitesinden mail adresinizin onayıyla kaydolabiliyorlar. Sonraki işlem ise kimlik doğrulama, diğer borsalarda olduğu gibi Paribu borsasında kimlik doğrulamalarını tamamlamadan işlemler limitli olur. Hem işlem limitleri için hem de hesap güvenliği için doğrulamaları yapmak kullanıcı için faydalıdır.

paribu1 kirpto para, bitcoin, ethereum

Mail onayından sonra kimlik doğrulama sayfasına gelip gerekli işlemleri tamamlama gerekir.

Paribu kayıt ve giriş işlemleri bu kadar hızlı ve kolay.

paribu2 kirpto para, bitcoin, ethereum

Paribu birçok yerli kullanıcı için güvenilir ve kolay olarak değerlendiriliyor. Yorumları incelemek ve Paribu kullanıcılarının tecrübelerini de okumak yeni kullanıcılar için faydalı olacaktır.

Paribu Para Çekme

Paribu kripto para borsasından itibari para olarak para çekmek oldukça kolaydır.

Cüzdan sayfasında geldikten sonra, Türk Lirası Çek tıklamasını gerçekleştirmek gerekiyor.

Daha sonra açılan sayfadan tekrar para çek diye tıklama yapmak gerekiyor.

Açılan sayfada (Paribu’nun sadece cüzdan sahibinin adınıza açılmış banka hesabına transfer yapacağını unutulmamalı.)

İsmim, banka ve çekmek istenilen tutar ilgilerini ekledikten sonra TL Çek tıklaması yapılması yeterli.

Paribu kripto para borsasından itibari para yani Türk Lirası olarak banka hesabına para çekme işlemi bu şekilde gerçekleşir.

paribu3 kirpto para, bitcoin, ethereum

Paribu Para Yatırma

Paribu yerli kripto para borsasına para yatırmak, çekmekten daha kolay ve hızlı.

Yerli para borsasının anlaşmalı bankalarında açık olan hesaplarını havale/EFT yaparak para gönderme işlem tamamlanmış olur. Paribu’nun iban bilgilerini de cüzdan>TL para çek>çek adımlarıyla ulaşılabilir.

Paribu Transfer

Paribu kripto para borsasından başka bir kripto para borsasına transfer yapabilir, başka bir kripto para borsasından Paribu’ya kripto para gönderimi gerçekleştirebilirsiniz.

Paribu spot cüzdanında göndermek istenilen kripto parayı bulup, “YATIR-YATIRMA” ikonuna tıkladıktan sonra çıkan kripto para cüzdan adresini ve ek diğer adresi (kripto para ağına göre ek adres değişebilir.) kopyalayıp, transferi yapılacak diğer borsada ilgili yere yapıştırılması gerekiyor. (Kopyala-yapıştır aşamalarında oldukça dikkatli olmak gerekli.) Daha sonra gönderme işlemi, transfer yapılacak borsanın kendi güvenlik aşamalarını tamamlandıktan sonra tamamlanmış olur. Aynı işlemlerin tersi ile de Paribu’dan başka bir borsaya transfer gerçekleştirilir.

Fan Token Nedir? Fan Token Cenneti Paribu

Fan token nedir? Taraftar tokenı olarakda bilinen kripto paralar, spor kulüpleri ile taraftarları arasından etkileşimi artıran, taraftarlar kulüp hakkında bir nevi söz hakkı veren ve taraftarlara kulüp içi birçok avantaj sağlamak amacıyla üretilmiş kripto paralardır.

Socios’un öncelik ettiği ancak liderliği Chiliz’in devam ettirdiği fan token üretimleri ve alım satım işlerini yerli kripto para borsalarında Paribu yapmaktadır. Birçok fan tokenın listelendiği borsa da yerli olarak Galasaray SK ve Trabzonspor SK fan tokenları da bulunmaktadır. Yerliler dışında, Atletico Madrid, Paris Saint German, Juventus, Barcelona ve Roma takımları da bulunmaktadır. TRY (TL) ile işlem yapılabilmektedir.

Hani Kripto Paralar Var?

Paribu yerli kripto para borsasında Hem TRY ile hem de USDT (tether) ile işlem yapılabiliyor. İki paritesi var olan Paribu’da ETH/USDT, XRP/USDT, ADA/USDT, BTC/USDT, XLM/USDT, AVAX/USDT, LINK/USDT, MKR/USDT, WAVES/USDT, DOGE/TL, USDT/TL, ETH/TL, HOT/TL, BTT/TL, BTC/TL, XRP/TL, CHZ/TL, REEF/TL, ADA/TL, AAVE/TL, ONT/TL, TRX/TL, AVAX/TL, NEO/TL, EOS/TL,  XLM/TL, WAVES/TL, RVN/TL, MKR/TL, LTC/TL, BCH/TL, OMG/TL, LİNK/TL, LRC/TL, DOT/TL, XTZ/TL, BAT/TL, ATOM/TL, UNİ/TL, BAL/TL VE fan tokenlar listelenmektedir.