TRX ve Btt SpaceX uydu lansmanı için 50 milyon dolarlık Dogecoin sunuyor

kotucoin doge kirpto para, bitcoin, ethereum

Justin Sun, SpaceX’ten TRON ve BitTorrent uydularını kendi adına başlatmasını istedi. Bunun gerçekleşmesi için Dogecoin’de 50 milyon dolar ödemeye istekli olduğunu da sözlerine ekledi.

Geometric Energy Corporation ile birlikte SpaceX, DOGE’Yİ “uzay sektöründeki için para birimi” yapmak istiyor.” Bu kurulumu destekleyerek, Sun, Dogecoin nedenini savunmayı umuyor.

“@elonmusk ben ciddiyim. Bu lansman için 50 milyon dolar değerinde Doge ödemeye hazırım ve @Spacex’in müşteri siparişinden doge ile ödenen ilk uzay anlaşması işlemine ihtiyacı olduğu için teklifimi düşünmelisiniz.”

Doge fiyatındaki düşüşle aynı zamana denk gelen hafta sonu SNL görünümünün ardından SpaceX CEO’su Elon Musk, dogecoin’i tam anlamıyla aya koyma planlarını yeniden dile getirdi.

Q1 2022’te, SpaceX Doge-1 ay görevi, hepsi Dogecoin’de ödenecek olan ilk ticari uzay çalışmasına başlayacak. Geometrik enerji ile ortaklık yapan Falcon 9 roketi, araştırma amacıyla 40 kg’lık bir Cubesat’ı yörüngeye taşıyacak.

SpaceX Başkan Yardımcısı Tom Ochinero, Doge-1 görevi gezegen dışı kripto para biriminin uygulanması ve hatta uzay ticaretinin başlangıcı için bir test cihazı olarak faturalandırdı.

Bu kampanyanın bir parçası olmak isteyen Sun, Spacex’in TRON ve BitTorrent uydularını başlatmasını istediğini söyledi. Ancak, bu aşamada, kullanımlarını hangi amaçla planladığı henüz belli değil.

Yıllar geçtikçe, Sun parlak bir pazarlamacı olarak ün kazandı. Kripto para birimindeki önemli olaylar genellikle güneşi içerir. Bu, dünyanın en pahalı NFT’Sİ olan Beeple’s the First 5000 Day’i satın almanın yanı sıra Warren Buffett ile öğle yemeği için 4.6 milyon dolar ödemeyi de içeriyor.

Birçoğu Dogecoin’in kültürel bir hareket haline gelmek için blockchain’i aştığına inanıyor. Bu, temel eksikliğine rağmen gerçek dışı fiyat performansını açıklamanın bir yolunu bulacaktır.

Tüm yatırımcılar kötü bitmesi beklentilerine, kaygılı olmaya devam ediyor. IOG CEO’su Charles Hoskinson, DOGE karşıtı kalabalığın vokal bir üyesiydi. Son zamanlarda, Dogecoin’i sevmediğini söyleyerek konuyla ilgili görüşlerini paylaştı çünkü kripto para piyasasına zararlı olarak görüyor.

“Sektörümün itibarını yok eden, işimi zorlaştıran ve nihayetinde insanlara zarar veren şeyleri sevmiyorum. Ve DOGE ile olan bitenin a) sürdürülebilir olmadığı, b) bu kripto para biriminin sistematik, felaket bir başarısızlığına yol açacağı ve c) hayal kırıklığına uğramış, haklarından mahrum bırakılmış milyonlarca insan yaratacağı inancım devam ediyor.”

Aynı zamanda, ay görevlerini finanse etmek için Dogecoin kullanan SpaceX ve geometrik enerji ile kanıtlandığı gibi, DOGE istikrarına ve genel sağlığına katkıda bulunan nitelikler geliştirmeye başlıyor.

Şimdilik, DOGE düşüşü $ 0.41 seviyesi etrafında güçlü bir destek bularak durduruldu. Bugün itibariyle, Doge bu yazının yazıldığı sırada %16 artarak 0.48 $ ‘ a yükseldi.