Yerli Kripto Para Borsası Coinzo güvenilir mi?

Yerli Kirpto Para Borsası Coinzo hakkında merak edilenleri anlattık
coinzo guvenilir mi kirpto para, bitcoin, ethereum

Coinzo kripto para borsası 2018 yılında İzmir’de kurulmuştur. Tamamen yerli mühendisler tarafından kurulan ve geliştirilen Coinzo kripto para borsası hakkında son zamanlarda çok sık sorulan sorular: Coinzo güvenilir mi? Coinzo’ya giriş nasıl yapılır?

Kripto para borsası Coinzo kullanıcılarına maksimum güvenlik sağlamak için; gelişmiş şifreleme metotları, 2FA doğrulama ve soğuk depolama servislerini kullanmaktadır. Coinzo kullanıcıları için en güvenilir ve en etkili güvenlik teknolojilerini kullanmıştır. Her güncellemede güvenlik katmanlarını daha da artırmışlardır. Coinzo tarafından geliştirilen “Zone Matching Engine” ile kullanıcılar yoğun güvenlik ile hızlı işlemler yapabiliyorlar.

Kullanıcıların güvenliğinin yanında, kötü amaçlı kullanımların da önüne geçmek için KYC (Know Your Customer) politikası ile AML (Anti Money Laundering) politikasını da uygulanıyor.

Blockchain teknolojisi, Decentralized Finance – (DeFi) gibiyüksek şifreleme mekanizmalarına sahip olsa da kripto para borsalarının, alım satım sırasında Blockchain’in sahip olduğu güvenlikten bağımsız ek güvenlik sistemleri kurmaları gerekir. Coinzo bu noktada hem dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı hem de kullanıcıların güvenliği için ek güvenlik katmanları oluşturmuştur. (Sha-256, Cryptonite, Escript, X11 gibi)

Sistem güvenliği için Avrupa’nın muhtelif noktalarında server konumlandırılması şifrelenmiş bir şekilde yapılmıştır. Siber saldırılara karşı ise DDoS (Distributed Denial of Service) “Cloudflare” kullanılmaktadır.

coinzo guvenilir mi 1 kirpto para, bitcoin, ethereum

Kullanıcının finansal güvenliği açısından kurum fonları ile kurumsal operasyon fonları ayrı ve şifreli hesaplarda tutulmaktadır. Kullanıcıların cüzdanlarında olan itibari paralar, anlaşmalı olduğu bankaların hesaplarında şifreli bir şekilde saklanmaktadır. Bu şekilde kullanıcı itibari parasını istediği saatte 7/24 çekebilir. Yine cüzdanlarında olan kripto paraları da soğuk cüzdanlarına aktarabilir. Her iki para biriminin de olduğu cüzdanlar şifrelidir ve güvenlik altındadır.

Kullanıcıların transfer sırasında sorun yaşaması ve olası hataların önüne geçmek için ek önlemler de alınmıştır. Hesap şifresi, iki faktörlü doğrulama (2FA) ve Google Authenticator gibi ek işlemlerle güvenlik altına alınmıştır. Ayrıca kullanıcıların güvenlik ayarlarını değiştirmesi durumunda 24 saatlik bir kısıtlama ile ek güvenlik sağlanmıştır.

Kullanıcı üye olurken KYC politikası gereği istenen bilgi ve belgeler, KVKK güvenlik kapsamında şifreli saklanmaktadır.

Güvenlik hem teknoloji altyapısı ile hem de şirketin aldığı ek güvencelerle maksimum seviyeye çıkarılmıştır. Daha detaylı bilgi almak için güvenlik sayfasına göz atabilirsiniz.

Coinzo’da hangi kripto paralar var?

Coinzo kripto para borsasında şu anda TRY, BTC, ETH paritelerinde işlem yapılabilmektedir.

İşlem çiftleri; BTC/TRY, ETH/TRY, XRP/TRY, EOS/TRY, NEO/TRY, LINK/TRY, SHIB/TRY, HOT/TRY, CZN/TRY- ETH/BTC, XRP/BTC, EOS/BTC, NEO/BTC, XRP/ETH, EOS/ETH, NEO/ETH ve HOT/ETH’dir.

CNZ coin, komisyon ödemelerinde ve komisyon indirimlerinde kullanılmaktadır.

Coinzo kripto para borsasına nasıl para yatırılır?

Anlaşmalı bankalara havale/EFT yaparak Coinzo itibari para cüzdanınıza Türk lirası, TRY, yatırabilirsiniz. İşlem hızlı banka transfer süresine göre değişebilmektedir.

Coinzo kripto para borsasından nasıl para çekilir?

coinzo turk lirasi cekme kirpto para, bitcoin, ethereum

Cüzdanınızdan TRY bakiyesinden (TRY ÇEK) çekme butonuna tıklayıp anlaşmalı bankalara havale/EFT yapabilirsiniz. Gönderim sırasında sizden doğrulama kodlarını isteyecektir. Hem kullanıcı güvenliği açısından hem de finansal güvenlik açısından bu doğrulama yöntemlerini daha öncesinden belirlemiş olmanız gerekmektedir.

Coinzo üyelik açma ve doğrulama nasıl yapılır?

Coinzo kripto para borsasına üye oluşunuz mail adresinizi doğrulamanız ile gerçekleşmiş olur. Ancak mail doğrulaması ile açılan üyelik ile TRY çekme işlemi gerçekleştirilemez. Alım, satım ve cüzdana para gönderme yapılabilir. TRY çekme ve limitleri artırmak için T.C. Kimlik bilgileriniz ile hesabınızı doğrulamak gerekir. Kimlik doğrulaması biraz zaman alabilir. 1 günü geçmeden kimliğiniz doğrulanmış olur.

Doğrulamalar tamamlandıktan sonra ek güvenlik önlemlerini de hesabınıza tanımlamak gerekir. Bu kullanıcının güvenliği açısından önemlidir. Zorunlu değildir. Ancak ek güvenlik önlemleri alınmayan hesapların işlem limitleri vardır. Limit artırmak için ek güvenlik önlemlerini almanız gerekir. Referanslı komisyon indirimiyle kayıt olmak için buradan Coinzo borsasına kayıt olabilirsiniz.

CNZ coin nedir?

cnz coin nedir kirpto para, bitcoin, ethereum

CNZ Coin, Coinzo kripto para borsasının kendi ürettiği coin’dir. İşlem masrafları ve komisyon indirimleri için kullanılmaktadır. ERC20 protokolü ile oluşturulmuş ICO olmayan bir kripto para birimidir. Fiyat artışı piyasa kaynaklıdır. Coinzo kripto para borsası, CNZ coin fiyatının artışını amaçlamamıştır aksine bir sonuç olarak karşısına çıkmıştır. Ödül dağıtımlarında ve komisyon indirimlerinde kullanıldığı için market hacmi gün geçtikçe artmaktadır. Arz fazlalığı yaşanmaması için de belirli aralıklarla CNZ coin yakımı gerçekleştirilir. Toplam arz miktarı da 400 milyon adet ile sınırlandırılmıştır.

100 CNZ coin hediyeli üyelik için buradan kayıt olabilirsiniz.